– Model of the Moment –
JOAN SMALLS
Is het Cara? Is het Kate? Candice of onze eigen Doutzen? Nee, Joan Smalls is het de model van het moment. Beter nog, de Puerto Ricaanse schoonheid is model van het jaar. De 25-jarige Joanji, zoals haar vrienden haar noemen, staat al meer dan 12 maanden op de lijst met meest gewilde modellen wereldwijd. Vogue, Victoria’s Secret, V magazine, i-D, H&M, er is geen cover of campagne die ze nog niet heeft gedaan. De mega deal met Estée Lauder – het eerste Latijnse gezicht voor het Amerikaanse cosmeticamerk – lijkt ervoor te zorgen dat ze nog een tijd op nummer 1 blijft.
Joan groeide op in het kleine dorpje Hatillo op Puerto Rico, waar ze vaak deelnam aan lokale modelwedstrijden. Ze won nooit omdat, volgens het Caribische eiland, ze ‘te dun, te lang of te donker’ was. Eenmaal in New York slaagde ze erin om als catalogusmodel rond te komen, maar haar grote doorbraak was in 2010 toen Riccardo Tisci haar exclusief boekte voor de Givenchy haute couture show. Campagnes voor Cavalli, Gucci, Chanel, Stella McCartney en Lacoste volgden snel. Terugkijkend op dat moment zegt ze: “Ik dacht echt dat dit mijn moment zou zijn. Mijn kans om te stralen.” En stralen doet ze nog steeds.
“Ik dacht echt dat dit mijn moment zou zijn. Mijn kans om te STRALEN.”
Van Karl Lagerfeld tot Steven Meisel tot Carine Roitfeld, deze exotische dame wist iedereen om haar vingers te winden, evenals haar 250.000 Instagram-volgers. En ze is ook nog eens echt sympathiek. Toen ze werd gevraagd naar haar eerste serieuze uitgave, antwoordde ze: “Ik wilde iets terugdoen voor mijn ouders omdat ze zoveel voor mij en mijn zussen hebben opgeofferd. Ik kocht een pick-up truck voor mijn vader. De wens van mijn moeder was om de keuken opnieuw in te richten, maar elke keer als ze ervoor had gespaard, gebeurde er iets. Dus vorig jaar gaf ik haar de keuken van haar dromen.”



