Homepage

NYFW

MONIQUE LHUILLIER FALL 2015

Net als vorig jaar was Monique Lhuillier de eerste show op onze agenda. Vrijdagavond, zeven uur, Lincoln Centre. Vorig september zouden we rond twee uur in ons appartement aankomen, zodat we genoeg tijd zouden hebben om ons op te kleden voor een show vol avondlooks en prinsessenjurken. Ik keek er echt naar uit, aangezien ik dol ben op de af en toe dramatische jurk of twee. Helaas, zoals mijn trouwe lezers zich misschien herinneren, was onze vlucht vertraagd. We arriveerden uren later in New York en misten de show. Ik was niet amused. Dit jaar moest het anders zijn en gelukkig was dat ook zo.

Ons vliegtuig landde precies op tijd op JFK luchthaven, onze chauffeur bracht ons zonder problemen naar ons prachtige appartement en een warme douche zorgde voor onze jetlag symptomen. Ik liep om zeven uur stipt het Lincoln Centre binnen. Dat wordt als vroeg beschouwd in de wereld van mode shows, aangezien de eerste collectie die op tijd gepresenteerd wordt nog ontworpen moet worden. Dus ik had genoeg tijd om de binnenkomende mode mensen te bekijken.

En toen; showtime. Gewoonlijk zijn beide zijden van de catwalk gevuld met mensen, maar hier zat het publiek aan één kant. De modellen liepen de catwalk af en zigzagden vervolgens langzaam weer omhoog, waardoor het publiek genoeg tijd had om alle looks te bekijken. De show opende met ‘Deimante’, een doorzichtige lange mouwen kanten jurk in diep paars. De looks waren vrij nauw gesneden, gemaakt van rigide, glanzende stoffen in donkere kleuren. Een verandering ten opzichte van eerdere shows, die veel lichtere stoffen en kleurpaletten presenteerden. Pastels en tule waren vroeger het handelsmerk van Monique Lhuillier. Dit jaar was totaal anders. “Mijn Fall 2015 collectie speelt in op de tegenstelling van mannelijk versus vrouwelijk voor moeiteloze verfijning,” legde ze uit in de brief die we op onze stoelen vonden. Ze was geïnspireerd door de verleidelijke jaren twintig en contrasteerde deze stijl met ‘gestructureerde schouders en maatwerk om dramatische lijnen te creëren.’ De modellen droegen ingenieuze kapsels en meer make-up dan in eerdere collecties. De catwalk was zwart in plaats van wit. In dat opzicht deed het me denken aan haar Fall 2014 RTW collectie, die ook donkerder, zwaarder en dramatischer was. Voor de laatste looks bracht ze echter wel de sprookjesjurken naar voren. We zullen in de nabije toekomst veel sterren zien paraderen op de rode loper in Monique. Zodra alle modellen hun run hadden voltooid en op de catwalk stonden, namen ze hun plaatsen op de trappen om het publiek onder ogen te komen. Het was een indrukwekkend gezicht, een passend slotakkoord voor de even indrukwekkende collectie. Voor mij was Fashion Week perfect van start gegaan.