Advertorial

Advertorial

HOE JE JE ALS EEN NEW YORKER IN AMSTERDAM KUNT VOELEN

Starbucks in the city

Vorig jaar was ik in New York voor Amayzine en hoewel het ongeveer min twintig graden was, moesten we ons huis verlaten voor afspraken in de stad. Dit betekende dat we ook veel tussenstops bij Starbucks maakten om weer op te warmen. Ik vond dit altijd het coolste ooit. Thuis in Nederland ging ik niet zo vaak naar Starbucks, maar toen ik in NY was, had ik de drang om niet alleen op te warmen, maar ook om me als de ultieme New Yorker te voelen.

Ik vond het ook extreem cool dat onze lifestyle-editor vroeg in de ochtend naar buiten ging om te hardlopen (terwijl ik in bed lag te snoozen) om daarna met een dienblad vol Starbucks-koppen voor onze deur te verschijnen. Zelfs toen we aan de keukentafel zaten, voelde ik me enthousiast. Bovendien betekende het dat ik binnen kon blijven en schrijven en niet de kou in hoefde.

“Als je geen Starbucks in je buurt hebt, raak dan niet in paniek: je kunt deze in je lokale supermarkt krijgen”

Lang verhaal kort. Die New York-reis was meer dan een jaar geleden, maar sindsdien maak ik veel vaker trips naar Starbucks thuis. Niet om op te warmen (God zij dank is min twintig niet iets dat ooit echt in Nederland gebeurt) maar gewoon om die New York-sfeer te omarmen. Om dan (zoals de New Yorkers doen) door de straten te lopen met een Starbucks-kop in de hand. Of, als je een beetje haast hebt, snel naar huis te lopen (wat New Yorkers ook doen) om het op mijn kantoor thuis te drinken.

Persoonlijk ben ik geen enorme koffiedrinker. De geur is goddelijk, maar de smaak is niet helemaal mijn ding. Dat was tot ik deze gekoelde koffies ontdekte, de Chilled Classics, van Starbucks. Ze zien er schattig uit en ze smaken ook geweldig. Zelfs als je niet zo'n grote koffieverslaafde bent als anderen. Neem de Caffè Americano bijvoorbeeld, het smaakt als koffie (duidelijk) met een beetje suiker en melk – en het is lekker koud – wat het meteen tot een snelle traktatie gedurende je dag maakt. Als je geen Starbucks in je buurt hebt, raak dan niet in paniek: je kunt deze in het zuivelvak van je lokale supermarkt krijgen. Op deze manier kun je er altijd een in je tas gooien om te nippen wanneer en waar je maar wilt. In New York, Amsterdam, of elke buitenwijk waar je misschien woont.