Drink, drugs, mannen, mode
Win de YSL film (en het boek)
l’Amour fou, de documentaire waarin Pierre Bergé zijn liefde voor Yves Saint Laurent verklaart. Ik heb het eerlijk gezegd al ongeveer 134 keer gezien. Ik geef toe, het kunnen ook 137 keer zijn. Vooral dat ene kleine zinnetje “Et voilà” wanneer Pierre Bergé uitlegt hoe hij in een privéjet van Parijs naar Deuville vloog. Het was te ver om te rijden voor het weekend, dus kocht hij een klein vliegtuigje en nam hij wat vlieglessen.
Ik was helemaal enthousiast over de YSL film die uitkwam, maar ik had ook gevoelens van vrees. Mijn Yves, Mijn Pierre, zou het allemaal goed eindigen als het in fictie werd bewaard? De echte Pierre zei dat hij blij was met het resultaat nadat hij het had gezien. Sommige delen waren confronterend (ik denk, ik denk, er wordt veel gedronken, drugs gebruikt in het huis van Saint Laurent en er zijn behoorlijk wat mannen die uitgeput zijn) zei hij, maar hij was nog steeds tevreden. En als Pierre tevreden is, dan ben ik dat ook.
De film toont enkele echte couture stukken uit die tijd, het YSL hoofdkantoor en we zien Yves Karl Lagerfeld's vriendje stelen (moet de reden zijn voor de voortdurende vijandigheid tussen de twee). Ja, ik heb genoten. Zijn mannen, zijn vrouwen maar vooral de ongeëvenaarde mooie mode.
Voorproefje?
Bekijk het hier.
Win?
Heb je het nog niet gezien? Maak je geen zorgen. Ik ben in een goede bui (hé, de zon schijnt al maanden) dus ik geef 10 DVD's weg en 2 van jullie krijgen zelfs zowel het boek als de film. De film kost meestal €19,95 en het boek €50,-. Zit je te zitten en te snurken voor de tv? Ik wed dat je dit ook 137 keer zult kijken.
Hoe?
Like amayzine.com op Facebook en deel het bericht, wie weet komt het op je deurmat.



