CELEBRITY WINO’S
We hebben hier bij het Amayzine hoofdkantoor een kurkentrekker met de naam Chateau Miraval erop. Pennen, scharen, nietmachines, ze verdwijnen allemaal in het kantoor, maar de Chateau Miraval kurkentrekker maakt vanaf dag één deel uit van de Amayzine inventaris. Bovendien komt hij ontzettend van pas wanneer we de drang voelen om onszelf te trakteren op een glas wijn tevoorschijn komt. Het is vooral een geweldig en gekoesterd stuk popcultuur memorabilia.
Chateau Miraval is de naam van de wijngaard die eigendom is van niemand minder dan de Jolie-Pitts. De wijngaard die deel uitmaakt van hun Franse landgoed staat bekend om het produceren van een heerlijke rosé wijn genaamd Pink Floyd. Die heeft eigenlijk al een paar wijnprijzen gewonnen. Maar dit Hollywood krachtkoppel is niet de enige beroemdheden die hun imperium hebben uitgebreid met hun eigen wijnlabel. In feite zijn er best een aantal beroemde gezichten die in de wijnbusiness zijn gestapt.
Message in a bottle
Het kost niet veel om te raden wie er achter de wijnen van het Il Palagio landgoed zit. Elke van de Toscaanse rode wijnen is vernoemd naar een van Sting’s grootste hits. De jaargangen, die zijn gemaakt van de wijngaarden op Sting en Trudie Styler’s biodynamische Italiaanse eigendom, zijn nu te koop in heel Europa en in de VS. De namen zijn onder andere When We Dance en Sister Moon, met de nieuwste toevoeging Message in a Bottle (£12/$22), een blend van lokale Toscaanse Sangiovese-druiven met Syrah en Merlot.
Francis Ford Coppola
Francis Ford Coppola is al meer dan 30 jaar zeer serieus bezig met het maken van wijn. De legendarische regisseur bezit een prachtig wijnlandgoed in het Californische Sonoma County waar hij negen verschillende merken wijn produceert. Er is de Director’s Cut, Archimedes – Sonoma County Cabernet, de vlaggenschipwijn van Francis Ford Coppola Winery en Sofia, een lijn van mousserende wijnen, om er maar een paar te noemen.
Goldie Chardonnay
Hollywood-filmster Kurt Russell heeft ook een grote liefde voor wijn en begon in 2007 met het produceren van zijn eigen pinot noir in de heuvels ten noorden van Santa Barbara, genaamd Gogi, naar zijn kindertijd bijnaam. Kort daarna voegde hij een Goldie Chardonnay toe.
Barrymore pinot grigio
Drew Barrymore creëerde deze wijn ter ere van haar familie. Haar reizen door Italië inspireerden de actrice om een Pinot Grigio te creëren die ze geniet met familie en vrienden. Een deel van de opbrengst van de verkoop van deze wijn komt ten goede aan een goed doel.
Beckham family wine
Het was een verjaardagscadeau van David Beckham aan zijn vrouw Victoria in 2008, een wijngaard in de Californische Napa Valley. In tegenstelling tot Brad en Angie of Sting hebben de Beckhams niet hun wijnen gecommercialiseerd maar produceren ze alleen voor eigen privégebruik.
AC/DC
Meer recentelijk hebben de rockers AC/DC samengewerkt, niet om een nieuw album te maken, maar om een reeks AC/DC-wijnen te produceren in samenwerking met de Australische wijnmakerij Warburn Estate. De wijnen zijn afkomstig uit de Australische regio's Barossa en Coonawarra. En de reeks omvat wijnen die zijn vernoemd naar de meest beroemde hits van de band, waaronder Back in Black Shiraz, Highway to Hell Cabernet Sauvignon, Hells Bells Sauvignon Blanc en You Shook Me All Night Long Moscato.
Geschreven door Charlene Heezen



