6 Heerlijke rijstwafel toppings
‘Dus dames, maken jullie weer jullie heerlijke styrofoam wafels?’ is iets wat we iets te vaak horen van de jongens aan de lunchtafel. ‘Ja jongens, ja dat doen we.’ Ondertussen smeren zij pindakaas en Nutella op hun plakken witbrood. Dat brengen we nu nooit ter sprake, toch? Hoe dan ook, onze rijstwafel opvrolijken is toevallig iets wat we echt leuk vinden en waar we naar uitkijken. Bijzonder op de dagen dat de tafel is gedekt met gekookte eieren of verse zalm van de vismarkt. Hoe groter de stapel, hoe beter. De kunst van het elegant eten van deze opgetopte torens is een column waard. Maar voor vandaag houd ik het bij het delen van onze favoriete rijstwafel toppings (de gezonde dan, je kent me). Als je andere recepten hebt die ik gemist heb, stuur me dan een e-mail. Ik ben altijd op zoek naar nieuwe inspiratie.
Topping 1
Kook een kleine portie scrambled eggs. Leg een plak gerookte zalm (bij voorkeur biologisch of vers van de vismarkt) op je rijstwafel, een paar plakjes avocado en top het af met het ei. Strooi er een beetje zout en peper over en je hebt een van mijn favoriete combinaties.
.
Topping 2
Smeer een genereuze laag roomkaas op de cracker (ook biologisch) en dan een lichte smeer van zaadmosterd. Leg een paar plakjes kipfilet over de mosterd en eindig met een paar dunne plakjes augurk. Zout en peper en bon appétit!
.
Topping 3
Notenpasta (ik koop voornamelijk hazelnootpasta of amandelpasta) met plakjes appel. Super en simpel en toch zo lekker. Maak het een beetje op met een snufje kaneel en voor iedereen met een echte zoetekauw, voeg een drizzle honing toe.
.
Topping 4
Geitenkaas; ongelooflijk lekker, vooral als je de zachtere variant kiest. Plakjes daarvan samen met tomaat en avocado, opgestapeld en afgetopt met wat kiemen. Vergeet nooit het zout en peper en voor je het weet ben je druk bezig met het opbouwen van de tweede, en derde, en .....
.
Topping 5
Smeer een (dunne!) laag mayo op je rijstwafel en bedek het dan met verkruimelde makreel. Je kunt dit kopen op de vismarkt, maar die uit de biologische winkel in een blik is ook erg lekker. Eindig met wat zoete rode paprika's: vers (met een lichte drizzle olijfolie, zout en peper) of gegrild (dit kun je gemakkelijk zelf doen of uit een potje kopen bij de biologische supermarkt).
.
Topping 6
Een winnaar voor de vegetariërs. Prak een halve avocado in een kom met wat zout, peper, olijfolie en wat citroensap. Smeer de avocado op je rijstwafel en dan een paar plakjes gekookt ei en tomaat. Makkelijk.



