Conversation Piece Fun & Famous

21 dingen die je niet wist over Prince

Prince is overleden. Dat wist je al, maar ik moest het opschrijven om zeker te zijn dat hij echt is. Want Prince is van mij, nou ja, tenminste een beetje. Eerst was hij van mijn broer, maar hij luisterde zo vaak naar zijn muziek dat ik niet anders kon dan meedoen.

Ik zou alles doen voor Prince. Gefingeerde flauwval scènes tijdens concerten in de hoop dat ik backstage zou worden gedragen en Prince me zou zien en zou beseffen dat Susannah Hoffs niet voor hem was en ik degene was die mee op tournee moest.

Ik heb ook mijn middelbare schoolband gehypnotiseerd zodat ze me eindelijk lieten meezingen tijdens hun optredens. Het nummer van keuze was blijkbaar ‘When You Were Mine’, omdat ik op een dag Mrs. Prince zou worden.

Toen onze hond overleed, huilde ik mezelf in slaap met zijn foto terwijl ik ‘Crazy You’ van zijn eerste album (waar hij alle 28 instrumenten zelf voor speelde, voor het geval je het wilde weten) op repeat luisterde. Lang verhaal kort, Prince en ik, ik en Prince. Eén ding is zeker. Die samenkomst gaat niet meer gebeuren.

“Gefingeerde flauwval scènes tijdens concerten in de hoop dat ik backstage zou worden gedragen”

Dus tussen al die gekte en dat vreselijke gevoel van rouw voor iemand die je niet persoonlijk kende maar zo'n impact op je leven had, heb ik een lijst gemaakt. Een lijst van 21 dingen die je waarschijnlijk niet wist over Prince. Nou ja, ik in ieder geval niet.

1. Prince schreef zijn eerste nummer toen hij pas 7 jaar oud was. Oké, de teksten waren misschien geen literaire meesterwerken, maar hij maakte wel een nummer getiteld ‘Funk Machine’.

2. Prince was een enorme fan van Joni Mitchell (hij verwijst ernaar in zijn nummer ‘The Ballad of Dorothy Parker’: ‘en het was Joni die zong’). Hij schreef haar eindeloos veel brieven, allemaal in de klassieke Prince-stijl met veel harten. Joni dacht dat de afzender een of andere vreemde was...

3. Toen hij 10 was, zette zijn stiefvader hem op het podium met James Brown en hij bleef dansen totdat Browns persoonlijke bodyguard hem naar beneden haalde.

4. Er was een tijd dat hij heel arm was en hij stond voor McDonald's om een luchtje op te vangen.

5. Er was zoveel rook in de video's voor ‘1999’ en ‘Little Red Corvette’ dat de hele set een ernstige diarree-aanval kreeg.

6. Over videoclips gesproken. Prince regisseerde ze allemaal zelf. Soms huurde zijn platenmaatschappij een regisseur in, maar Prince zou ze persoonlijk naar de uitgang begeleiden met een stapel tijdschriften zoals Larry Williams voor de video van ‘When Doves Cry’.

7. Over ‘When Doves Cry’ gesproken; Prince is, samen met de Beatles, de enige artiest die op hetzelfde moment een nummer één album, single en film had.

8. Zijn favoriete maaltijd was een combinatie van spaghetti en verse sinaasappelsap.

9. Tijdens de opnames van de film ‘Purple Rain’ vroeg hij Apollonia om haar huwelijk geheim te houden zodat mensen zouden denken dat ze een relatie hadden. Ondertussen wachtte hij stiekem op mij. Iets anders dat we geheim hielden.

10. Prince speelde gitaar voor Madonna’s ‘Like a Prayer’.

11. Michael Jackson schreef het nummer ‘Bad’ als een duet voor hem en Prince.

12. Je zou kunnen zeggen dat Prince's huwelijk met Mayte gearrangeerd was. Mayte’s moeder stuurde Prince ouderwetse videobanden (het was de jaren negentig) van Mayte die buikdanste op zijn muziek.

13. Over buikdansen gesproken; Prince vond het erg verleidelijk en dus stuurde hij haar muziek waarop ze dan weer met meer video's reageerde.

14. Dit ging door totdat Mayte 18 was en officieel oud genoeg om met hem af te spreken.

“Ondertussen wachtte hij stiekem op mij. Iets anders dat we geheim hielden”

15. Prince werd in 1997 een Jehova's Getuige en vanaf dat moment schreef hij minder over seks en verwijderde hij ook al het seksueel getinte materiaal. Ik moet toegeven, vanaf dat moment was ik iets minder geïnteresseerd.

16. Prince's eerste kind stierf een week nadat hij was geboren.

17. Zelfs toen Prince halverwege de jaren negentig muziek produceerde, hield hij zijn Paisley Park-complex. Kostte hem vijfhonderdduizend dollar per jaar, maar toch, handig om te hebben.

18. Datzelfde Paisley Park Studios bestond ook uit catering voor tien maanden. En kleermakers. En regisseurs. Voor het geval hij ooit een video moest opnemen.

19. Na zijn overlijden gisteren is de top tien van de Amerikaanse iTunes Chart volledig overgenomen door zijn muziek.

20. In het Batman-tijdperk was Prince zo geobsedeerd door Kim Basinger dat hij een heel album met haar maakte. Het werd nooit uitgebracht omdat, hoe mooi en sexy ze ook was, haar zangstem dat niet was.

21. En ja, zijn echte naam is inderdaad Prince. Prince Roger Nelson om precies te zijn.