Fun & Famous
WHISKY DRINKEN IS DE ULTIMATE VORM VAN #DOELEN
Ik kan me niet herinneren wanneer ik mijn eerste glas whisky dronk. Ik weet het, ik weet het, het zou ongelooflijk poëtisch zijn geweest als ik met deze opener was begonnen, maar het is de waarheid en ik ben een groot fan van de waarheid. Tenzij we het hebben over ongemakkelijke onderwerpen zoals mijn gewicht of de krediet op mijn bankrekening, maar dat zijn twee heel verschillende onderwerpen. Waar het op neerkomt is dit: ik drink whisky sinds mijn eerste glas whisky. Of whiskey. Omdat je de variant die uit Canada en Schotland komt met een -y schrijft, terwijl de Ierse en Amerikaanse varianten met -ey worden geschreven.
Hoe dan ook, ik ben een fan. Ik moet toegeven, het kost wat tijd om eraan te wennen omdat het echt sterk is. Maar voor je het weet, whisky is heerlijk. En cinematisch. Vooral als je het drinkt uit een zwaar, kristallen glas (tumbler). Serieus, die glazen maken het geheel zo ongelooflijk chic.*
Mijn favoriete whisky? Nou, bij voorkeur een Schotse single malt (whisky van één distilleerderij) met een rokerige en/of medicinale smaak. Dus zo puur mogelijk. Het kan me niet schelen dat sommige mensen denken dat ik gek ben en het kan me ook niet schelen dat sommige mensen denken dat whisky een drankje voor oude, dikke mannen is. Ik ga deze zomer whisky drinken en dat is dat. Ik ga het drinken op een terras, in een bar en 's nachts op het strand bij een kampvuur.
“En corrigeer me als ik het mis heb, maar hou je er niet van om af en toe een verfijnd stuk te kopen?”
Er zijn er die zeggen dat whisky een ding is. Tenminste, dat is het voor mensen met een uitgesproken smaak. Mensen (vrouw, man, jong, oud, maar wat is oud) die van goed eten, koffie, rode wijn en leren tassen houden. Degenen die de waarde van een Gucci-schoen kunnen inschatten. Degenen die van een mooi horloge houden. Een chique hotel. En corrigeer me als ik het mis heb, maar hou je er niet van om af en toe een verfijnd stuk te kopen? Kijk, whisky wordt misschien niet de nieuwe gin en tonic, maar het is een DING in de maak. In allerlei vormen en maten, dat moet ik erbij zeggen. Op dit moment worden er steeds meer cocktails gemaakt met de Amerikaanse Rye whiskey of Schotse whisky, maar whisky in zijn puurste vorm is ook in opkomst.
Neem mijn woorden aan. Deze zomer – oké, laten we het wat tijd geven – deze herfst zul je betoverd zijn door hoe goed die whisky die je drinkt is. En hardop zeggen hoe Renske gelijk had, natuurlijk.
* Je zou eigenlijk alleen tumblers voor whiskey on the rocks moeten gebruiken. En je zou een Glencairn glas (de met een klein zakje erop) moeten gebruiken voor de ultieme proevervaring. Maar uiterlijk doet er ook voor mij toe. En je moet wat geld sparen voor het winkelen.



