Homepage

Mijn favoriete STAD rUNS

10 KM, totaal haalbaar!

Ik kan me voorstellen dat ‘een halve marathon lopen’ je de stuipen op het lijf jaagt. En het is zwaar. Toen ik trainde voor de marathon (42km), had ik eigenlijk vier maanden geen sociaal leven. Vroeg naar bed, geen alcohol en soms drie uur training. Je moet toegewijd zijn. Maar je kunt beginnen door de lat niet te hoog te leggen, met een 10 km run. Die afstand is totaal haalbaar en je hoeft er niet eindeloos voor te trainen. Nog beter is dat je de volgende dag eigenlijk kunt lopen en niet met spierpijn hoeft te kruipen. Super handig, zodat je de volgende dag kunt gaan winkelen om jezelf iets leuks te trakteren. Een 10 kilometer hardlopen zou toch een beloning moeten hebben, niet?

parijs

Zondag 31 mei om 8 uur 's ochtends, de run begint vanuit Bois de Bologne door Paris. Geweldig om door Parijs te rennen terwijl het ontwaakt. Je betaalt 40 euro voor een toegangsbewijs. Let op, je hebt een medische verklaring van je arts nodig waarin staat dat je mag deelnemen. Vraag gewoon je huisarts om een brief met 2 zinnen (“Hallo, hierbij verklaar ik dat Jet volledig gezond is.”) en een handtekening. Een beetje gedoe, maar heel belangrijk omdat je zonder niet mee kunt doen.

londen

Zondag 12 juli is de start van de 10 kilometer run door Londen. Ongeveer 25.000 mensen doen mee en de hele stad staat op zijn kop. Het is meestal mooi weer deze tijd, dus ook mega veel publiek langs de route, wat heel leuk is. Je start bij Piccadilly en eindigt bij het Whitehall-parlementsgebouw. Het geld van het inschrijfgeld wordt gedoneerd aan een goed doel: Cancer Research UK.

amsterdam

Op zaterdag 16 mei maken alle Nederlandse meisjes zich klaar voor een avondrun van 10 kilometer door Amsterdam. Het evenement wordt georganiseerd door Nike en wanneer je je ticket koopt (30 euro), ontvang je een t-shirt om op de racedag te dragen. Ik doe zeker mee en mijn trainingsschema begint maandag om ervoor te zorgen dat ik geen blessures heb en een snelle tijd neerzet.

Aanmelden hier.

Milaan

Op vrijdag 5 juni verhuist Nike naar Milaan voor de vrouwen 10 km run. En ik doe daar ook mee!

Berlijn

Als je een echte die-hard bent, vlieg je naar Berlijn twee weken later op zaterdag 20 juni en doe je mee aan de 10 kilometer vrouwen Nike run. Wie weet, misschien zie je me!