5 BRUNCH Hotspots
Voor een buitengewoon New York weekend
Brunch is al decennia een fenomeen onder coole, coolere, coolste New Yorkers. Elk restaurant, bar of andere eetgelegenheid heeft een aparte brunchkaart voor het weekend. In de eerste week als New York newbie kreeg ik de keuze tussen een lunch- en een brunchmenu. Maar wacht even, wat is het verschil?
Na anderhalf jaar rondzwerven in de Big Apple en na talloze brunchsessies begrijp ik het eindelijk. Het draait allemaal om: niet denken maar doen. Dus Mimosa (de ultieme brunchdrank, een mix van sinaasappelsap en champagne) om 10.30 uur? Ja. Eieren en spek en zalm en kaas en nog meer spek? Ja. Een hamburger? Ga je gang. Wil je een fles wodka en op de tafels dansen? Zeker, ga je gang. Daarna is het gewoon een kwestie van rollend naar huis of als een eend waggelen, en dan begrijp je het.
Je zou denken dat al dat ‘gezonde leven, gezonde geest’ hier in New York een oplichterij is als je ze ziet brunchen. Het is alles of niets en er is altijd alcohol. Van Bloody Mary’s tot vodka-cranberry’s. En op het moment dat de glazen in flessen veranderen, wordt het een “boozy brunch” genoemd. Deze subcategorie binnen de brunchwereld betreft disco lichten, chique cocktails wegslurpen, voeten van de vloer dansen terwijl je je mond vol stopt met stukken kreeft en uiteindelijk praktisch naar de taxi kruipt die je naar huis brengt. Perfect voor een zondagse party die een hoofdpijnvrije werkdag op maandag garandeert.
Dus brunches, of het nu de party-variant of de caloriebom-variant is, zijn een must voor elke mini-break in New York om een succes te zijn. Ik beschouw mezelf nu als een brunch-verslaafde en heb een paar top locaties voor de perfecte NY-stylo-brunch. Lees en ga!
Bagatelle
De Franse Riviera boozy brunch vind je in Meatpacking. Alles is Frans, het glanst wit, heeft hostesses die rondhuppelen op Louboutins en is zeer populair onder de rijken en (wannabe) beroemdheden. Het begint allemaal heel correct, zittend aan wit linnen gedekte tafels. Maar zodra de klok drie uur slaat, sluiten de gordijnen en gaat de hel los. Mensen klimmen op tafels, Chanel-tassen vliegen overal rond en (ik maak geen grapje) het is niet ongewoon dat een Rus opstaat en begint met het gooien van drank of geld. Kinky plek die Bagatelle, maar het is geweldig om daar een middag door te brengen, nippen aan sangria rouge of rosé en genieten van die goddelijke tonijntartaar. Je hebt een goed uitzicht vanaf de bar. Niet zo vermakelijk, maar zeker een stuk goedkoper.
The Leadbelly
Dit is leuk. Aan de Lower East Side vind je deze hotspot in het gebied van de bolhoed- en baarddragende mensen van de stad. Erg gezellig, heel lekker eten en erg hip. Ze draaien vinylplaten, waardoor iedereen danst op oldies en iedereen is relaxed. Ik vind LES (afkorting voor Lower East Side, gebruikt door echte New Yorkers) een leuke buurt om in het weekend doorheen te wandelen. Dus wandel door de straten en plan een Leadbelly pitstop voor kleine hapjes zoals truffelfrietjes, een half dozijn oesters en een babaganoush dip.
Mercer Kitchen
Een zeer beschaafde en heerlijke plek om te brunchen. De ambiance van het beroemde Soho-restaurant is altijd een winnaar voor mij. Iedereen van toeristen tot verfijnde Soho-bewoners komt hier voor brunch en ze kunnen kiezen uit een uitgebreid menu. De Thaise kokossoep of een hamburger, alles hier is heerlijk. Geen luide muziek of andere hysterische dingen, gewoon een goede culinaire ervaring in een van de meest happening wijken van Manhattan.
Bergdorf
Doodchic! Ik ben hier met Kerst geweest en ik kan je vertellen dat het een echte traktatie is om rond te dwalen op de bovenste verdieping van een van New Yorks bekendste warenhuizen (dat is een chique woord voor winkelcentrum). Terwijl je geniet van het uitzicht op Central Park, word je omringd door barokke ambiance en het is allemaal High Society. De Olsons, Valetinos en andere leden van de VIP-groep komen hier graag. Naast Franse lekkernij op een bord is dit de perfecte plek om mensen te observeren en je onder te dompelen in het leven van Blair Waldorf en Serena van der Woodsen; bontjassen, enorme zonnebrillen, hoge hakken (zucht), ik hou ervan. Ik kan ook de high tea aanbevelen.
Lavo
Een locatie in Midtown en het soort club dat boozy brunches houdt op zaterdag- en zondagmiddagen, zoals bij Bagatelle. Het verschil met Bagatelle is dat Lavo groter, donkerder is en hostesses in bikini heeft. Dit zorgt ervoor dat de brunches hier een ‘Geordie Shore”-niveau hebben dat net iets hoger ligt dan op andere plekken. Maar dat kan ze zeker niet kwalijk genomen worden als je op zoek bent naar een goede tijd in de vorm van vodka nippen en twerken. Het is heel fout, maar zo leuk. Dat zou af en toe moeten kunnen, vind je niet?
Ps. Je moet goed van tevoren reserveren om een tafel te krijgen. open table.com en zet je naam op een tafel voordat het te laat is. Je kunt ook direct bellen. Bye



